O vrh

Matka: brlohár
            HONEY zo Šraneckých borín
            výborná
            SVMP I.c, FSMP I.c, BL I.c/I.c
            MFV II.c/I.c, FD I.c, SD I.c
            CEA/PRA/KAT negat.
            OI negat.
                  
Otec: IACh
          MANDRYKO vom Tannenwichtl
          Int. V 3x CACA, 3x CACA-Res. CACIB- Res. CACIB
          Sp/J, APuE/J, Wa/J, Schf. APoE, PoE, 
          VGP - CACITuE, Int. Vp - CACIT
          PRA-Kat. vorl. frei
          OI - frei

   Šteniatka vo veku 6 týždňov

Volám sa OMEGA - v prípade veľkej sučky ("prevážila" aj psov, 1800 g) určite neplatí, kto je prvý
(alfa) a kto posledný (omega) vo svorke!                                  Volám sa ORCHIS (1600 g) - orchis je vedecký radový názov pre orchidey - vraj kráľovné medzi izbovými kvetmi. Kto by nechcel túto kvetinku?Volám sa ODIN (1800 g) - v severskej mytológii hlavný boh. Spája sa s múdrosťou, vojnou, smrťou,tiež s mágiou, básnictvom, veštením, víťazstvom a lovom.Volám sa ONLY (na nerozoznanie od ONYXA, 1550 g) - z angličtiny - len, iba, jedine...Aj Elvis Presley spieva : Only You - Jedine Teba!Volám sa ONYX (1600 g) - polodrahokam. Vraj prináša ráznosť, vytrvalosť a životnú silu.Volám sa ORFEUS (1850 g) - v gréckej mytológii najväčší spevák. Svojím hlasom uchvacoval ľudí, upokojoval zver a vtáctvo, tešil prírodu, prinášal pokoj a mier.Volám sa ORION (1600 g) - jedno z najznámejších súhvezdí modernej astronómie, ktoré predstavuje mytologického lovca Orióna.Volám sa ORLANDO (1950 g) - podľa lámača ženských sŕdc a hereckej hviezdy v Pirátoch z Karibiku, Orlanda Blooma. Volám sa OZZIE (1800 g) - Ozzie Osbourne je jednou z najkontroverznejších a najväčších žijúcich legiend rocku, môj favorit!   Šteniatka vo veku 8 týždňov

OMEGA (2500 g) si našla majiteľa v blízkej Bratislave, je ním mladý poľovník pod dohľadom starých kynologických borcov.
ORCHIS (2350 g) odcestovala k severopoľskému mestu Gdaňsk pri Baltickom mori, majiteľom je mladý poľovník a vysokoškolský študent lesníctva.
ODIN (2450 g) si našiel majiteľa zo Záhoria, je ním skúsený poľovník, kynológ a chovateľ, takže je v tých správnych rukách.
ONLY (2350 g) odišiel do svojho nového domova za rieku Moravu k ostrieľanému poľovníkovi a známemu kynológovi, ktorému sa minulý rok stratili a bohužiaľ sa nenašli dvaja jazvečíci. (fotografie dodám v blízkej dobe)
Dostal som sa k jeho fotografii až vo veku 9 mesiacov.
ONYX (2400 g) si našiel nový domov u poľovníka na Ukrajine.


 

ORFEUS (2600 g) očaril skúseného lesníka a poľovníka na dôchodku, ktorému minulý rok uhynul jazvečík na pseudobesnotu.
ORIONa (2350 g) si odviezol šťastný poľovník z južných Čiech, ktorý sa rozhodol zadovážiť si jazvečíka až na dôchodku, aby mal naňho dostatok času.
ORLANDO (2700 g), ktorý sa postupne vypracoval na najťažšieho psa, odišiel spoločne s Orchis do severného Poľska, takisto s mladým poľovníkom a lesníkom.
OZZIE (2400 g) má svoj domov na Záhorí u začínajúceho poľovníka a nakoľko sa jedná o môjho favorita, budem sledovať jeho rast pod drobnohľadom.
  
OZZIE vo veku 9 mesiacov, plnochrupý, kompaktný, krátky pes s dominantnou hlavou. Nemýlil som sa v ňom.